Úvod Hypotenze

Hypotenze

Pokud hodnota krevního tlaku klesne pod 110/65 torr, hovoří se o nízkém tlaku krve v cévách. Je to stav nepříjemný, ale přímo neohrožující život jedince. Projevuje se častou únavou, pocity vyčerpání, točením a bolestí hlavy. Takto postiženému se mohou dělat mžitky před očima, někdy dochází až k závrati a omdlévání. Vnějším projevem je bledost, kruhy pod očima, studené končetiny, známky únavy či apatie. Společenskou komplikací může být i snížená práceschopnost a pomalost reakcí. Nižším krevním tlakem trpí víc mladí lidé, zvláště subtilní postavy. Statisticky je zaznamenán výskyt hypotenze častěji u žen.


Diskuse (8 komentářů)

Vlasta, (08. 12. 2010 17:29) Reagovat
Poslední týden pociťuji únavu,cítím se slabá a unavená.U paní doktorky mi byl naměřen normální tlak,poslala mě na krev a vše bylo v pořádku,prý je to únava a stres.Tak jsem si začala tlak pravidlně měřit doma 3denně ve stejný čas,nejvyšší naměřená hodnota byla 106/62 a nejnižší 85/58 a to mi bylo vážně mizerně a prospala jsem skoro celý den.Předem děkuji za radu,jak z tohoto stavu ven.
Monika, (04. 02. 2011 10:45) Reagovat
Dnes k ranu se mi udelalo zle, tocila se mi hlava, mela jsem mzitky pred ocima atd...pak kdyz jsem videla v zrcadle jak vypadam, tak jsem se zhrozila...ani zed okolo nebyla tak bila :eek: Vzala jsem tlakomer a zmerila si schvalne tlak...mela jsem 94/64 ...Nastesti jsem nemusela hned do prace, tak jsem si jeste lehla a ted je mi uz lip...ale neprijemny to bylo hodne...Nizky tlak mam porad, nekdy lepsi a nekdy horsi...vetsinou s tim problemy nemam...jsem si zvykla vstavat pomaleji, nezvedat se prudce abych predesla mzitkam pred ocima...unava a ospalost byva taky, ale to muze byt i praci kterou mam...Z krve mi dr.zjistila, ze mam snizenou funkci stitne zlazy, tak mozna to ma i vliv na to, jak se nekdy citim.Vysetreni na endokrinologii me teprve ceka za par dnu.Tady jsem se docetla par rad, tak jsem moc rada...zkusim a uvidim co zabere :-)
Jirka, (15. 06. 2011 13:02) Reagovat
Tlak mi padá taky na 96/65 aje to na upadnutí.Štítná žláza je v pořádku a počet tepů je taky až 114min.Bylo mi řečeno,že lék Pedrolon se nevyrábí a nic na to není.Tak to jsou rady lékařů,jako víno,kořalka a káva.a jet autem je utrpení.Tak jak dál?
Petra, (23. 11. 2011 07:27) Reagovat
Ráda pomůžu přírodní cestou jak vyřešit tento problém s krevním tlakem, moje maminka je díky bylinkám už bez léků, ráda si s Vámi o tom popovídám, klidně pište petravondrakova@seznam.cz
missa, (25. 01. 2012 22:36) Reagovat
Ahoj, lezim na bulovce :oops: , tlak 100/50 po 1 kspacce, nekecam:-) setrte se a pijte,pijte :-) , nejlepe odstatou vodu Je obdobi drahy ledvin a mocaku, ale to je zase jina kapitola.. :lol: pozor, prave mi dali misto zavodnovaci kapacky kapacku Vlafio, co o he? Jdu na net..papa, drzte se!
Nový příspěvek
Copyright 2006–2020 © Krevní tlak.info
Kontakty